Kiedy byłam mała zdanie „Rodzina to jest siła” kojarzyło mi się szalenie infantylnie i pozytywnie. Ot sądziłam, że kiedy dorosnę stworzę własną w białym domku z ogrodem pełnych kwiatów i każdego dnia będę ładować akumulatory w otoczeniu bliskich. Życie zaorało.

Domku nie ma, bo kto miałby w nim sprzątać, kwiaty tylko na ubraniach, bo jedynie one nie więdną, a co do rodzinnej siły.. Dziś rozumiem to lepiej – po prostu jak masz już dzieci i małżonka, to jesteś tak zahartowany i w walce z codziennością, że trudniej się ruszyć. To jak szczepionka uodparniająca! Bliscy każdego dnia testują moc Twojej cierpliwości, wiary, kondycji, więc czymże jest to wszystko, co dzieje się po opuszczeniu domostwa? No czy to nie nabiera sensu?

Rodzina to jest siła.

Historie o dwóch połówkach pomarańczy już dawno wsadziłam między bajki i tuszując gorycz informuję córkę, że żadnego księcia i “długo i szczęśliwie” nie będzie. Że ewentualnie będzie człowiek, którego wybierasz sobie na partnera. A potem w dużej mierze to, co sobie wypracujesz. Albo zaakceptujesz żeby nie zwariować i nie zamordować.
3 października świętowaliśmy 3 rocznicę ślubu. To już ponad 6 lat odkąd poszłam na spacer i zostałam na zawsze. Uważajcie z kim się umawiacie na kawę, serio!

A tak poważnie…

Jesteśmy z tej samej gliny, ale kompletnie różni. Mój mąż pamięta daty wszystkich bitew, ale pomyli się na zakupach mając na kartce 3 produkty. Ja 4. Raz w ciągu roku zgubiłam klucz od zabezpieczenia do roweru i regularnie testuje nerwy małżonka słodkim „Mario, możesz się wrócić do domu, bo nie mam pewności, czy wyłączyłam prostownicę…?”. On mógłby spać w lesie i kręci go rozpalanie ognia patykami, mi nawet miłość i przysięga małżeńska nie pozwoli uwierzyć, że nocowanie na ziemi bez dostępu do wody jest spoko. Ja dostaję wylewu widząc kolejne spodnie moro w których mój mąż nawet na imieninach wygląda jakby był na polowaniu, chociaż poluje jedynie na schab i ziemniaczki. On tylko przekręca oczami widząc, „kolejną bluzkę w kwiaty, jakiej jeszcze nie miałam”.

U nas talerze latają dość często. Oboje uparci, przekonani o swoich racjach i wybuchowi. Szczerze? Jakby mi opowiedział 8 lat temu, ile będzie mnie kosztować posiadanie rodziny, to rozważyłabym zakon.

No ale o tym mówiłam nie raz
To co złe wygodnie się opowiada, przemawia do wyobraźni. „Nie wytrzymam”, „on znowu”, „nie zniosę”, „szlag mnie trafi” – brzmi znajomo. Nie trzeba być w związku, żeby to poczuć.

Natomiast: „musimy się rano dużo psytulać, bo jesteśmy rodziną,jest zimno i długo się nie widzimy” (by Lenon) zrozumie tylko ten, kto może zaczynać tak dzień.

Patrząc na tabelę zysków i strat powiem wprost – nie wszystko się opłaca. Logicznie rzecz ujmując dla wielu nie będzie opłacało się wcale: bo jak to? Żyć z  ludźmi, których potrzeby trzeba zaspokajać, emocjami się liczyć, którym oddajesz swój czas, pieniądze, nerwy, w zamian za… Niekoniecznie lukier, słodycz i róż? Co za kretyn zgodziłby się na taką transakcję?

A taki, co kocha. I widzi sens tam gdzie nie ma logiki. Czy zawsze warto ją zapłacić? Wierzę w to, choć miewam wątpliwości. I…

I… kombinować tak, żeby mimo, iż dzieci znów wyrosły z kurtek i butów, zajęcia tańca kosztują, bilety do kina z mężem też i jakby na jedzenie wydaje się tyle, że rozważam zrobienie bliskim badań na posiadanie tasiemca, uczknąć coś dla siebie. Na kolejną, kupioną bez poczucia winy sukienkę w kwiaty.

Oszczędzać można na różne sposoby. A tam gdzie posiadanie rodziny to umożliwia – korzystać.
Sprawdź np. elastyczną RODZINNĄ OFERTĘ od T-mobile TU.
(I rodzina to już duet, a rachunek mniejszy o 10 zł dla każdego – dwie dychy, które można sobie na blacie skitrać, żeby Wam żaden Mariusz nie zaiwanił

 

U Radomikorskich choć talerze latają i brzydkie słowa też, mimo to dobrze wiedzieć, że jest ktoś, kto się troszczy, nawet jeśli w nerwach twierdzi inaczej. I zadzwoni, żeby powiedzieć:
czy dotarłaś bezpiecznie?
Wracaj do nas, czekamy.
Kup chleb.
Przyjedź i weź dziecko ode mnie, bo ciąg dalszy obejrzysz w wiadomościach.
***
Jasne, że się różnimy. Nikt podobny do mnie by ze mną nie wytrzymał. I ja nie wytrzymałabym z drugą sobą! Lubię jednak, kiedy on dzwoni zapytać, jak mi poszło na konferencji. I odbiera, żeby dać znać, że mimo ulewy w lesie, przeżył,  śmierdzi i ma się świetnie.
Musimy być w kontakcie nawet jak się nie odzywamy.  Choćby po to, by wysłać wielokropek nienawiści na mesendżerze. 

A U WAS JAK? UMIECIE SIĘ DOGADAĆ? WARTO GRAĆ W TĄ GRĘ CZY BYWA, ŻE ŻAŁUJECIE ZAŁOŻENIA RODZINY? KOMENTARZE JAK ZAWSZE ANONIMOWE – CIOCIA OLA ZAPEWNIA PEŁNĄ DYSKRECJĘ!
U NAS MORO WALCZY Z KWIATAMI, A WASZE KONTRASTY?

Zdjęcia: Karolina Szubert @onicniepytaj  (polecam!!!)
Outfit w kwiaty szyty specjalnie do zdjęć: Ola z awu.com.pl (polecam!)
Kamera (wkrótce ;-) ) Michał Szubert

P.S. Lada dzień debiut Mario we vlogu… ;O Wpis powstał dzięki patronatowi marki T-Mobile, który stworzył nam możliwości zrealizowania sesji i nagrania. 

132 komentarze
  1. U nas on mówi : przestań
   Ja na to: co przestać? Oddychać?

   On: nie wiem co odpowiedzieć.
   Ja: a jak czujesz?
   On: milczenie….

   I zawłaszczył mi psa którego nie chciał…

   I tak już 18 lat

 1. Jak zawsze mądre, przemyślane i w punkt. I tylko taka tęsknota za tą własną rodziną człowieka łapie… i zazdrość straszna że masz do kogo powiedzieć że wkurza Cię niesamowicie i zaraz zamordujesz ??

 2. Ja dziś po raz kolejny utwierdziłam się w tym co kiedyś powiedzialam- gdybym drugi raz podejmowała decyzje o wyborze partnera nigdy nie związałabym się z sową. A gdybym nie kochała to byłby podstawowy argument na rozprawie rozwodowej w sądzie :P

 3. Sztos !! Najlpeszy tekst twoj jaki czytalam!!
  Co do dogadywania sie u nas różnie , ale mam jak ty zawsze moge na niego liczyc . Kocham go nad zycie i wiem ze chociaz czesto prujemy koty , nic nas nie poróżni.

 4. Olinku, ja ostatnio nie wyrabiam z życiem (coś w stylu non stop, że pozwolę sobie zacytować, “przyjedź i weź dziecko ode mnie, bo ciąg dalszy obejrzysz w wiadomościach”, z tym że nie mamy telewizora, więc nawet nie wiem gdzie mój mąż miałby te wiadomości obejrzeć xD), ale akurat dziś wpadłam do Ciebie i udało mi się przeczytać wpis. Spokojnie, resztę też nadrobię, chociaż ja to z tych co w 90% przypadków tylko czytają, a nie komentują.
  Wpis przeboski, jak zwykle zresztą, co tu dużo mówić! U nas może nie jest aż tak drastycznie jak moro vs kwiaty, ale często mam przemyślenia, że gdybyśmy teraz mieli się spiknąć, to nic by z tego nie było. Ale jednocześnie absolutnie no regrets! Bywa ciężko, ale nie zamieniłabym się moim życiem z nikim innym!
  Buziaki!

 5. Małżeństwem jeszcze nie jesteśmy, ale codziennie wymyślamy inny sposób „mordu” i zakopania zwłok, żeby nigdy nie zostały odnalezione. Te zabijanki przekładamy na każdy kolejny dzień, bo jednak bez siebie życie było by nudne. Jeżeli jest to ten jedyny, co nie jest łatwe, do ogarnięcia, to warto wysłuchiwać gdakania bez sensu, rzucanie talerzami tez jest spoko. I tak już jest lepiej, na początku wspólnego mieszkania było najgorzej. Zamieszkaliśmy ze sobą po 6 miesiacach znajomosci przez internety, i po 3 tyg wspólnych wakacji. Tam to przez pierwsze 4 miesiące się działo, ah się dzialo.

 6. Olinku zdjęcia “prze kozak”. Jesteście mimo różnic jednością i widać to na fotkach. Ja z mężem jestem 17 lat (wcześnie zaczęłam?), również latają talerze i niezbyt miłe słowa, ale nie wyobrażam sobie innego. Miłości życzę. Pozdro.

 7. Po pierwsze uwielbiam Cię i kocham całym sercem. Czytam każdy tekst i uważam je za genialne. A co do rodziny i tego pana co kładzie się obok, dłubie w nosie i twierdzi że potrzebny nam kolejny motor z czasów PRL… No cóż zabić szkoda, to trzeba zostawić i kochać.

 8. Wspaniali jesteście. My chyba na przekór wszystkim kochamy się jak szaleni choć już 8 lat razem. Ja mały leniuszek jak mówi mój mąż. On pracocholik co nie potrafi zrobić nic połowicznie… Ja kuchnię sprzątam na raty, on wieszając pranie ogarnie pokój (choć łóżka nie pościeli jak nie przypomnę). Czasem na siebie krzyczymy, czasem jego głupie żarty doprowadzają mnie do szału a ja wkurzam go swoją zazdrością. Jednak zawsze i wszędzie jesteśmy razem wspieramy się, uzupełniamy. Kochamy się jak wariaci decyzja o byciu razem była najlepszą w naszym życiu. Oboje byliśmy poturbwani przez życie (choć on bardziej bo żyje dychę dłużej niż ja), oboje szukaliśmy spokoju, stabilizacji i normalności. Baliśmy się że miłości już nigdy nie będzie, A jednak znaleźliśmy się na dwóch końcach Polski i żyć bez siebie nie umiemy ?

 9. Tekst rewelacja! ? A zdjęcia toż to przecież SZTOS!! ? Super sesja! Po cichu trochę zazdroszczę szczęścia i miłości ? Czekam na vloga, filmik i kolejne teksty z niecierpliwością. ?

 10. U nas kontrast polega na…. Mąż sportowiec, i kopie piłkę, i ciężary podnosi… A ja? Zacieszam jak głupia gdy wytrzymam tydzień z Chodakowska ?‍♀️? Dogadujemy się zazwyczaj bardzo dobrze(mąż oaza spokoju) ?, ale wiadomo, czasem nerwy puszczają każdemu. ;)

 11. Tekst wciągający, prawdziwy. W punkt! A zdjęcia.. Wow!
  A tu coś o mnie/nas:
  Zawsze chciałam być żoną. Mój tata mówi, że to od zawsze było moje marzenie. Nie marzyłam, chciałam, myślałam sobie czasem. Od delikatnie ponad 2 lat jestem żoną gościa, który zna teksty kawałków raperów sprzed 15lat, ale jak ma jechać na zakupy to ciężko mu zapamiętać 5 rzeczy do kupienia.. Nawet jak się wydrę na niego i mówię, że może opuścić ten dom, to za 5min go zawołam by śmieci wyrzucił to on przyjdzie jak gdyby nigdy nic! Jest moim przeciwieństwem, bo to ja jestem nerwus i gaduła. On spokój i opanowanie, no choć jak się wkurzy to czasem aż ciężko go poznać. Nie mamy jeszcze dzieci. Może kiedyś będziemy mieć. Jesteśmy ze sobą szczęśliwi i niczego byśmy nie zmienili. Zawsze do siebie dzwonimy, pytamy czy wszystko ok, czy dojechaliśmy, jak się czujemy. Nie nudzimy się ze sobą, choć lubimy wieczory, gdy każde z nas żyje “swoim” życiem (ja w książce a mąż w grze).
  Osobno jest fajnie, ale razem jest jeszcze fajniej ?

 12. Bardzo dobry tekst. A dlaczego? Bo każda z nas zna to z autopsji. Nie mam jeszcze męża, ale narzeczonego który zaraz stanie się mężem. Cały tamten tydzień upragnionego urlopu darliśmy koty… Dzisiaj kiedy był już daleko w trasie mówił : M. Wkurzam się na Ciebie, a już tęsknię za Tobą, naszym życiem razem… (historia miłości w skrócie) pisz dalej, nagrywaj. Jesteś The Best!

 13. Jak podobnie mamy… My 3 października obchodziliśmy 8 rocznicę pierwszej randki. A ślub też 3 lata temu, tylko w lipcu. Też się różnimy i uzupełniamy. I ciągle muszę pytać męża jak się ubierze, czy idzie do Lidla po schab, czy zapolować na dzika ?

 14. Ja już z mężem od 13 lat 10 po ślubie… trójka dzieci na koncie! I wierzcie mi czasami szlak mnie trafia, ale..
  Miłość i troska o siebie nawzajem to jest w życiu najcenniejsze ?

 15. Wzruszyłam się ! W życiu są ważniejsze rzeczy niż książę na białym koniu , a małżeństwo to ciągła i nieustanna praca.To partnerstwo ,to miłość i przyjaźń( nawet jak czasami chce się komuś łeb urwać) i stawianie razem czoła wszystkim przeciwnością, jakie daje los. Wszystkiego dobrego na kolejne lata ! Pozdrawiam serdecznie :)

 16. Mam 28 lat, a z moim mężem jestem 9 lat, małżenstwem jesteśmy od półtora roku rodzicam od 5 miesięcy. Jesteśmy totalnie inni, ja uczuciowa, on chłodny i opanowany. Ja rodzinna, ona raczej samotnik. On cierpliwy, ja marudna. Podziwiam faceta, że jest ze mną, bo sama w momentach nie mogę siebie znieść. Uzupełniamy się, dużo się od siebie nauczyliśmy. Czasem nie możemy na siebie patrzeć, ale bez siebie żyć już nie umiemy. To tak złożona relacja, że można o tym powieść napisać. Reasumując, nie zamieniłabym się z nikim, dziękuję za to co mam. Poza tym, mamy przepiekną córkę, nikt inny takiej by mi nie dał :)

 17. Ja jeszcze nie mogę opowiedzieć własnej pięknej historii z życia dwóch różnych osób i mega kochających się, ale dzięki Tobie na pewno pójdę na kawę, a może uda się spotkać tego jedynego innego, a zarazem pasującego. :-)

 18. Rodzina to jest siła :) super tekst, czytałam i myślę sobie… O boszzzzzz z czasem nie będzie lepiej? Tak sobie tłumacze he he ostatnio też koty dre z mężem non stop o byle gow*** ale i tak kocham mocno i serce rośnie jak przychodzi zmęczony po pracy do swoich dziewczyn i tuli mocno a nasza mała córeczka uśmiecha się do tatusia :) uwielbiam Twoje teksty są kwintesencja życia bez kolorowania i ‘jednorogów’.! Tule mocno i czekam na kolejne teksty :)

 19. No! Po prawdzie i z rozumem (jeszcze trochę zostało ?). I tak niby bez kwiatków (bo więdną), niecukierkowo a jest i róż ! Gratuluję!

 20. Kiedyś w pracy mieliśmy cały dzień zajęć o sobie, o tym jakim żywiołem jesteśmy itp Z opisu i z życia wynikało, że jestem ognioziemią z domieszką wiatru. W domu luby wziął te kartki, pozakreslał ochoczo o okazało się że jest wodowiatrem, co też się pokrywa w zupełności, z jego logistycznym ułożeniem głowy. Także tak, my cztery żywioły plus prawie dwuletni tajfun w różowych dresach. Fantastyka kontra dokument, mięso kontra jaglanka, logistyk kontra marzycielka. I chociaż kochamy się na umór to czasem mam ochotę sama siebie wstawić do okna życia…
  Test świetny, rowniez ze względu na nie chamską współpracę i brak zdjęć z kartą startową :) Oby więcej takich współprac, które dają takie piękne zdjęcia!!! ?

 21. No jak wyszło ? No wyszło zajebiście ! Świetny tekst z którym się utożsamiam mocno, też mam męża z którym popylam na imieniny w moro i wojskowych butach a ja w dresowej elegancji ?prócz tego mamy jeszcze trochę znacznych różnić on 22 lata starszy (nie że jakiś stary dziod )dwudziestoletni kanadyjski wychów robi swoje, inna mentalność mocno mnie to ujęło!!! 197cm wzrostu ja ledwo 160 cm !!! Wkurza czasem że łeb bym urwała ale nie oddam za nic na świecie! A Wy para jakich mało!!! Lubię Cię Radomsko!

 22. Jestem żona, ale serio czesto gęsto rozwazam bycie wdowa. Jest do zabicia. I czasem sie zatanawiam co ja w nim widzialam. Ale wiem co, bo trwa to do dzis. MIŁOŚĆ ŻYCIA, NA DOBRE I ZŁE, W ZDROWIU I W CHOROBIE, AŻ DO SKOŃCZENIA ŚWIATA. Ejmen.

 23. U mnie jest bardzo podobnie: dwa silne charaktery i dwie silne osobowości różne od siebie po przejściach, a jednak ze wspólnymi marzeniami i planami. Stworzyliśmy Arczesława który jest mieszanką nas obojga i ten to potrafi dać do pieca. Jednak czas bez moich chłopaków choćby był najbardziej szalony, zajęty, intensywny to jest niepełny ? Przekomarzamy się często, wbijamy szpileczki a przez tym, że się znamy to czasami potrafią zaboleć, robimy też wiele razem, mamy wspólne zainteresowania, ale mamy też tylko nasze zajęcia indywidualne. Potrafimy gadać godzinami lub wspólnie milczeć, robimy sobie liściki z napisem K. C. lub, że żywiecki w lodówce i pomidorki też ?, ale też potrzebujemy czasu tylko dla siebie osobno. Wspólnie wychowujemy młodego, nie ma u nas wyraźnej granicy: to tylko zadania i zajęcia męskie a to babskie. Oni mają swoje wyprawy w nieznane gdzie czasem mnie zabierają – taką niespodzianka a czasem nie. Ja oglądam z młodym mecze i uczę go kuchennych rewolucji bo najważniejsze to do niczego się nie zmuszać, szanować siebie i członków rodziny oraz ich odmienność a to wszystko daje miłość. Długo bo temat wpisu taki motywujący do pisania, ale ten wpis mi pokazał jak podobnie mamy, jak fajną i normalną rodziną jesteście i dlaczego tak lubię ciebie czytać i słuchać. Ola bądźcie szczęśliwi ?

 24. Ola, cudowny tekst i zarąbiste fotki. Jak u mnie? Podobnie, kochamy i mamy ochotę rozszarpać na strzępy. 21 wspólnych nie rzadko trudnych lat, dwóch synów, pies, dziwne hobby męża i emocjonalne huśtawki żony. Nic a jakże dosyć jak mawiał klasyk. Życzę Wam (i nam) kolejnych lat pełnych… Życia, takiego soczystego i pełnego barw. Cmok ?

 25. Ktoś kiedyś powiedział…. Przeciwieństwa się przyciągają. I tak. Jest w tym jakaś szczypta prawdy. Obchodziliśmy 28kwietnia 6 rocznicę ślubu. Mamy podobny staż małżeński. Co jakiś czas, mimo upływu lat bywają chwile kiedy poznajemy nieznane dotąd reakcje, cechy charakteru, które do tej pory udało się solidnie “zamaskowac” ? … Często pod górkę, nierzadko zagubieni. “Mam wątpliwość” – tego zdania w wielu kontekstach potrafimy używać…. Jednak po wielkiej burzy, przychodzi słońce… Po wielkiej kłótni-niesamowity spokój… I to uczucie, że wątpliwości mimo wszystko zbliżają nas każdego dnia co raz bardziej. Nie wiem co będzie za pare lat… Nie daję gwarancji… Wiem jednak, że będę walczyła.. Bo lepiej coś naprawiać, niż od razu wyrzucać myśląc, że się zepsuło…

  Pozdrawiam Cię Olinek.

 26. Nic dodać nic ująć…?? Super tekst i mega pozytywny.. Mam 33lata i z moją połowicą
  ,, walczę,, pół swojego życia tj. 16 lat doczekaliśmy się dwóch synów 6 i 3 lata jak w życiu raz lepiej raz gorzej ale jest ON i nie zamieniła bym za nic w świecie

 27. Olinek, jestem właśnie na etapie rozważania powiększenia naszej rodziny z 2 do 2 plus conajmniej jeden, a że moja siostra właśnie ma swoją 3 miesięczna księżniczkę to widzę wszystkie trudy i cienie macierzyństwa i to one spędzają mi ostatnio sen z powiek tak samo jak sąsiadka która właśnie dość głośno zachęca swoje córki żeby poszły spać… Nie mniej jednak to jak piszesz o tych blaskach pośród cieni to kolejny raz mnie przekonuje że jak kolwiek jest to decyzja trudna warto taka decyzję podjąć. I wyglądacie super każdy w swoich barwach maskujacych!

 28. Świetne zdjęcia i szczery wpis. Oby więcej takich współprac <3
  A u nas… wojna i miłość to chyba już norma, sprowadzanie niedziałającego złomu do domu "kochanie ja to naprawię albo chociaż wyjmę fajne części" (partner informatyk) lub "patrz jaką książkę kupiłam! nie wiem o czym jest ale ma śliczną okładkę" (bo dla mnie książki jak dla Ciebie kwiaty), no i wspieramy te swoje hobby, i siebie nawzajem, choć czasami "trudno tak razem być nam ze sobą, bez siebie nie jest lżej". Miłość jest taka piękna, jeśli związek nie zabija indywidualności człowieka, a podkreśla jego walory :)

 29. Zdjęcia sztos! Tekst też ;) Cieplej się robi na sercu, kiedy się czyta, że mimo wszystko, nadal próbujecie. Pracujecie, nad sobą, nad wszystkim. Nie poddajecie się, jak miliony innych związków dzisiaj. Chyba jednak warto ;)

 30. Dziękuję Olinku za piękny tekst. Po przeczytaniu usiadłam i patrzyłam w ścianę przez 5 minut… U mnie “ciche dni” i tak już 4 lata. Po urodzeniu dziecka poczułam się odsunięta, świat stanął na głowie, nie mogłam zrozumieć dlaczego nie możemy tyle samo czasu spędzać razem co wcześniej, kiedy było nas dwoje, bolało, szukałam winy w sobie. Nie raz powiedziałam “nienawidzę Cię draniu” nie raz dużo ostrzej… i jakiś czas temu trafiłam na Ciebie no i…. zaorałaś. Moje podejście do siebie, do rodziny, do życia, do pasji. Zaorałaś moje serce a przede wszystkim głowę. Teraz wiem, że każda z nas w tej przestrzeni powinna znaleźć coś tylko dla siebie. Teraz jest czas na trochę zdrowego egoizmu bo nie ma nic gorszego jak sfrustrowana mama i żona. Właśnie, żona. Ja też opowieści o dwóch połówkach pomarańczy włożyłam między bajki. Ale chyba po to Ci nasi partnerzy są, żeby rozpalić a później przysypać wiadrem lody. Wtedy nie ma nudy. I póki są emocje to znaczy, że jeszcze nam zależy, bo wciąż walczymy, czasem razem a czasem przeciwko sobie. Wolę już takie emocjonalne huśtawki niż pustkę. A ja może i mówię, że “nienawidzę” ale bez tego drania nie wyobrażam sobie życia…. Dziękuję, że dzięki Twojemu tekstowi mogłam sobie o tym przypomnieć?

 31. No jak wyszło ? No wyszło zajebiście ! Świetny tekst z którym się utożsamiam mocno, też mam męża z którym popylam na imieniny w moro i wojskowych butach a ja w dresowej elegancji ?prócz tego mamy jeszcze trochę znacznych różnić on 22 lata starszy (nie że jakiś stary dziod )dwudziestoletni kanadyjski wychów robi swoje, inna mentalność mocno mnie to ujęło!!! 197cm wzrostu ja ledwo 160 cm !!! Wkurza czasem że łeb bym urwała ale nie oddam za nic na świecie! A Wy para jakich mało!!! Lubię Cię Radomsko!

 32. Echh… Kochany Olinku. Pięknie napisane. To cudowne, że mimo, iż jesteście tacy różni, to tak dobrze Wam ze sobą, mimo wszystko. U mnie było nieco inaczej. Póki nie zaszłam w ciążę czuliśmy się ze sobą dobrze. Gdy tylko zaszłam w ciążę, zaczęło się wszystko psuć. A przecież powinno być inaczej, prawda.? Gdy urodziła się córa, chociaż powinno być kolorowo i cukierkowo, było dużo goryczy, łez, smutku, samotności, obojętności i braku wyrozumiałości… Depresja poporodowa była uznana za lenistwo, za wymysły. Towarzyszyła mi długi czas, aż przerodziła się w depresję dnia codziennego, dotyczącą już rożnych aspektów życia. Ciągle to był wymysł, a od ojca mojego dziecka słyszałam tylko: “Zmieniłaś się. Kiedyś byłaś inna.” Wszelkie próby rozmowy na ten temat olewał przeglądając jakieś czasopisma i książki motoryzacyjne, lub szukaniem okazji na allegro. Dziś córa ma grubo ponad 3 lata. Ja od niedawna jestem singielką. Powoli się wyciszam. Uspokajam. Chociaż… Nadal mam bardzo kiepski sen, albo nie śpię wcale, albo 2-3 godziny. Jak widać… Nie zawsze dobrze się kończy.
  Mam nadzieję, że u Was nadal będą latać talerze, ale potem będziecie dzwonić do siebie, by dowiedzieć się, czy wszystko w porządku.
  Miłości!
  Uwielbiam Was :)

  1. U mnie 3 października okazal sie końcem mego małżeństwa, nas wykonczyla jego firma, 2 dziecko i na końcu pojawila sie kochanka, z którą spędził czas właśnie tego dnia. 2 października minęło 8 lat od ślubu, jestem w rozpaczy, ale przynajmniej nikt mnie juz nie upokarza. Zabieram się za rozwód. Ale ciesze sie ze inni ludzie mieli więcej szczęścia.

 33. Kochana, nie mam męża, mam za to narzeczonego, mamy wspólne mieszkanie, kota i królika :) to takie nasze “dzieci” :) różnimy się ogromnie, on myśli że ma zawsze rację ja na odwrót! Tak kłócimy się, drażni y nawzajem, ale kocham go za to że zawsze się martwi, wspiera, jest… Uzupełniamy się i zawsze staramy. Tak to znim chce tworzyć rodzinę i tak wiem że to nie jest takie proste. Dzięki za Twoje słowa! Dzięki że jesteś! Mario masz wspaniała żonę, a Ty Olinek wspaniałego męża! Macie też cudowna córkę! Kochacie się, wspieracie, jesteście! Buziaki! Piękna sesja :) :*