kod zl

Wspominałam Wam w poniedziałek, że Mariola jest dobrze wychowana. Nie beka przy stole, mówi przepraszam, kiedy przepycha się w tramwaju i nie prześciga emerytek w kolejce do kasy w supermarkecie. Co oczywiste, jak każdy Polak, nie rozmawia także o swoich zarobkach. Z nikim. Bo to nieładnie pytać, niegrzecznie dociekać, niedobrze wiedzieć, strach się przekonać. Ale ciekawość żyć nie daje i szarpie za nogawicę.

Rozmowa w 4 oczy o zarobkach powoduje zwykle, że komuś robi się przykro, bo zarabia mniej, niż ten imbecyl z którym rozmawia (przed rozmową będący najlepszym przyjacielem) A przecież wiedza o stawkach jest przydatna do czegoś więcej, niż plucia sobie w brodę, że się studiowało socjologię a nie mechanikę i budowę maszyn.

Ostatni tekst nie do końca dotyczył niesprawiedliwości na rynku pracy, o tym, na bogato, z żalem i jajem, innym razem. Był o kasie. Wystąpiła w nim Mariola, PR-owiec, który nie wie, ile jest warta jego praca. Dziś przedstawiam Wam narzędzie, które może pomóc rozwiązać ten problem.

***

Portal pracuj.pl  uruchomił właśnie nową platformę, dzięki której sprawnie, bez niezręcznych rozmów, nazwisk, danych osobowych, możesz dowiedzieć się ile zarabiają Twoi koledzy z branży, ludzie o podobnym wykształceniu, zakresie umiejętności i stażu pracy. A ewentualną rozpacz i żal okazać rozłupując komputer, a nie łeb bogatszego kolegi.

Jak to działa?

Wystarczy, że się zalogujesz i wypełnisz krótką, merytoryczną ankietę. To dzięki danym z takich ankiet platforma wyposażana jest w aktualne dane, których szukasz. Ja, tak jak Mariola, pracuję w branży Public Relations. Jeśli nasze pensje są podobne, to z pewnością znajdziemy wspólny język i obie upijemy się z żalu i rozpaczy.

To,czego sama konkretnie dowiedziałam się o pracy w PR-ze dzięki wygenerowanemu dla mnie raportowi zostawię jednak dla siebie, bo nadal trawię, przeżywam i… chyba szukam innej roboty! 🙂

Zachęcam Was do sprawdzenia, jak na tle innych wygląda Wasza sytuacja zawodowa. Dajcie znać, czy płakaliście łzami jak groch, czy otwieraliście szampana z dumy i podniecenia. Czekam!

Platformę znajdziesz tutaj:

zarobki.pracuj.pl

p.s. Wszystkie kwoty w infografice są kwotami PLN netto miesięcznie w przeliczeniu na pełen etat. Wartości przeciętnych zarobków są wyrażone jako mediany  – połowa respondentów dla poszczególnych stanowisk wskazała, że zarabia kwotę wyższą od podanej, a połowa niższą. Dane zebrane przez serwis zarobki.pracuj.pl na podstawie 175 tys. odpowiedzi.

Tekst powstał przy współpracy z pracuj.pl